Достапни линкови

Сиријските власти ослободиле 522-ца затвореници


Сиријските власти ослободиле 522-ца затвореници, соопшти денеска државната телевизија во Дамсак. Според истиот извор, сите ослободени биле во затвор за учество во анти-владините протести, но, како што се вели, нивните раце не биле извалкани со крв.
Сирија и во минатата недела ослободи 755 затвореници.
XS
SM
MD
LG