Достапни линкови

Пакистанските милитанти тврдат дека убиле 15 војници


Припадници на пакистанските безбедносни сили
Пакистанските милитанти тврдат дека убиле 15 припадници на безбедносните сил,и кои беа киндапирани во минатиот месец. Потпаролот на милитантите соопшти дека тие биле застрелани и нивните тела биле фрлени во близина на границата со Авганистан во Северен Вазиристан.
Пакистанската војска соопшти дека ги проверува информациите.
XS
SM
MD
LG