Достапни линкови

Владините сили не се повлекле од сириските градови?


Војници во близина на Хомс во ноември во минатата година
Сириските опозициски активисти тврдат дека владините сили не се повлекле од некои градови. Според активистот за човекови права Рами Абделраман воените тенкови биле замените со вооружени возила во градовите како Хомс, Дера и Идлиб.
Сириските власти вчера ги отфрлија обвинувањата од Вашингтон дека не успеваат да ги исполнат договорот со Арапската Лига.
XS
SM
MD
LG