Достапни линкови

Пентагон ќе ја објави ревидираната одбранбена стратегија на САД


Американскиот претседател Барак Обама и поранешниот секретар за одбрана Роберт Гејтс
Пентагон денека ќе ја објави ревидираната одбранбена стратегија на САД. Поранешниот секретар за одбрана Роберт Гејтс побара да се ревидира стратегијата по барањето на американскиот претседател Барак Обама воените официјални лица да скратат 400 билиони долари без да се загрозат стратешките интереси на земјата.
XS
SM
MD
LG