Достапни линкови

Најмалку 25 мртви при лизгање на земјиште на Филипините


Најмалку 25 лица загинале, а 100 се исчезнати во јужниот дел на Филипините поради лизгање на земјиштето во едно планинско место во близина на градот Пантукан на осторвот Минданао.
Војската ги откопувала со лопати и друг алат урнатите куќи и телата на жителите.
XS
SM
MD
LG