Достапни линкови

Пападимос-Грција соочена со неконтролирана инсолвентност


Greece -- Greece's Prime Minister Lucas Papademos addresses parliamentarians before a vote of confidence at the parliament in Athens, 16Nov2011
Грчкиот премиер Лукас Пападимос предупреди дека неговата земја е соочена пред непосредна опасност од „неконтролирана инсолвентност во март“. До тоа нема да дојде според Пападимос доколку се намали цената на работната сила. Пападимос изјави и дека исходот ќе влијае и на оценката на ММФ и ЕУ за грчката економија при крајот на месецов, која ќе го определи исходот од договорот за долгот на земјата.
XS
SM
MD
LG