Достапни линкови

Газпром ќе го спонзорира Баерн Минхен?


Фудбалери на Баерн Минхен.
Германскиот фудбалски клуб Баерн Минхен потврди дека преговара за спонзорство со рускиот енергетски гигант Газпром. Руската компанија во моментов е спонзор на Шалке 04, но во Баерн велат дека евентуалниот договор нема да се одрази на другите тимови од Бундеслигата. Спонзор на Баерн Минхен во моментов е Дојче Телеком.
XS
SM
MD
LG