Достапни линкови

Референдум и во косовската општина Лепосавиќ


архива
Собранието на општина Лепосавиќ денеска реши и таму на 15 февруари да се одржи референдум на кој граѓаните ќе се изјаснат за прифаќање на косовските институции на северот на Косово. На седницата не присуствувале одборниците од владејачката Демократска партија. Ваков референдум веќе е распишан и во другите три општини на северот на Косово.
XS
SM
MD
LG