Достапни линкови

Изгаснат пожарот во Тафталиџе


Пожарот што синоќа избувна на улицата „Букурешка“ во скопската населба Тафталиџе е изгзаснат. Опожарени се две споени куќи, а во гаснењето учествувале 30 пожарникари и 15 противпожарни возила. Повредени се тројца пожарникари кои се здобиле со полесни повреди и во моментов се на домашно лекување.
XS
SM
MD
LG