Достапни линкови

Единаесетмина загинаа во Кандахар


илустрација
Најмалку единаесетмина загинаа во три експлозии на бомби во јужниот дел на Авганистан. Тамошните власти велат дека сите три експлозии, од кои две ги предизвикале бомбаши самоубијци, се случиле во градот Кандахар. Во најкрвавиот инцидент загинале четири деца и полицаец, кога бомбаш самоубиец активирал експлозивна направа на контролен пункт. За сега никој нема превземено одговорност за нападите.
XS
SM
MD
LG