Достапни линкови

Расте бројот на загинати работници на ОН


илустрација
Членови на персоналот на Обединетите нации беа примарна цел на неколку напди во текот на 2011 година. Во текот на изминатата година загинале двојно повеќе вработени во Обединетите нации во споредба со 2010 година, соопштија од Синдикатот на вработените во светската организација. Во соопштението на Синдикатот се наведува дека лани загинале 35 вработени во Обединетите нации меѓу кои 25 цивили, деветмина мировници и еден воен советник.
XS
SM
MD
LG