Достапни линкови

САД: Иранските закани се знак на изолација


Соединетите американски држави сметаат дека иранските закани за воена реакција во случај на американска интервенција се знак за растечката изолација на исламската република. Портпаролот на Стејт департментот Викторија Нуланд дополни дека иранските закани се знак за прблеми во државата. Аналитичарите сметаат дека финансиските казни за Иран од САД и Европската унија веќе влијаат на иранската економија.
XS
SM
MD
LG