Достапни линкови

Книга на жалост за претседателот Глигоров во вилата „Водно“


Комеморативна седница во Собранието на Мaкедонија по повод смртта на првиот претседател на Македонија Киро Глигоров.
Во претседателската вила „Водно“ е отворена книга на жалост по повод смртта на првиот претседател на Македонија Киро Глигоров во која први се запишаа претседателот Ѓорге Иванов, претседателот на Собранието Трајко Вељаноски и премиерот Никола Груевски.

Пораки со сочувство во отворената книга на жалост напишаа и вицепремиерот Зоран Ставрески, министрите Иво Ивановски, Гордана Јанкулоска и Никола Тодоров и началникот на Генералштабот на АРМ Горанчо Котески.

Книгата на жалост во вила „Водно“ е отворена за сите граѓани вечерва до 20 часот и утре од 8 до 12 часот. Книги на жалост по повод смртта на претседателот Глигоров се отворени и во народните канцеларии во Скопје и Тетово.
XS
SM
MD
LG