Достапни линкови

Авганистан - моторџија изврши самоубиствен напад


Бомбаш самоубиец возејки мотор активираше експлозив при што уби 4 цивили и еден полицаец на контролен пункт во Кандахар.
Локалните власти на оваа авганистанската провинција соопштија дека во нападот биле ранети и 16 лица, меѓу кои и тројца полицајци и 6 деца.
XS
SM
MD
LG