Достапни линкови

Синоќа во Скопје, на 95-годишна возраст почина Киро Глигоров, првиот претседател на независна Македонија.
Информацијата ја потврди кабинетот на Глигоров, кој беше избран за претседател на Република Македонија на 27 јануари 1991 година и беше на функцијата до 19 ноември 1999 година.
Погребот ќе биде извршен утре во 13 часот на гробиштата Бутел, во кругот на најтесното семејство, а телото ќе биде изложено во капела од 12 часот.
XS
SM
MD
LG