Достапни линкови

Францускиот министер за одбрана Жерар Лонге во посета на Авганистан


Илустрација: Француски војници на аеродромот во Кабул.
Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи се заблагодари за француската помош за земјата по денешната средба со францускиот министер за одбрана Жерар Лонге во Кабул. Лонге допатува во Кабул, откако двајца војници од француската Легија на странци беа убиени од човек облечен во униформа на авганистанската армија во источната провинција Каписа. Во Авганистан има околу 3.600 француски војници.
XS
SM
MD
LG