Достапни линкови

Сириската опозиција ќе воведува демократија


Антивладини протести во градот Амуда во Сирија.
Двете најголеми сириски опозициски партии потпишаа нацрт-договор за воведување демократија откако ќе падне режимот на претседателот Башар ал-Асад. Претставници на Сирискиот национален совет и на Националното координативно тело за демократски промени во Сирија го потпишале договорот синоќа во Каиро.
XS
SM
MD
LG