Достапни линкови

Македонија - снег за Нова Година


Во Македонија паѓаат слаби врнежи од снег. Метереолозите најавуваат дека времето денеска ќе биде облачно, студено и магливо со локални врнежи од снег во претпладневните часови, а попладне врнежите насекаде ќе престанат. Сообраќајот на сите магистрални и регионални патни правци се одвива без забрани, по претежно влажни коловози.
XS
SM
MD
LG