Достапни линкови

Илјадници луѓе на погребот на 35-те загинати во југоисточна Турција


Илјадници луѓе се собрале денеска во југо-источна Турција на погребот на 35-те загинати во вчерашниот воздушен напад на турските сили во тој регион. До бомбардирањето дошло кога турската армија, по грешка, за цивили, односно локални шверцери мислела дека се курдски бунтовници. Курдски активисти најавија протести.
XS
SM
MD
LG