Достапни линкови

Колумбија – за празниците се стрела на сите страни


Богота
Пукањето со вистински куршуми во Колумбија за време на божикните и новогодишните прзаници ги загрижува властите во земјата.
Имено во изминативе 10 години околу 700 луѓе загинаа, а 2 илјади беа повредени од заскитани куршуми.
Пристапот кон оружјето во Колмбија е многу лесен.
Земјата се соочува и со насилства од нарко картелите како и од левичарски и десничарски екстремисти.
XS
SM
MD
LG