Достапни линкови

Сиријските бунтовници прогласија примирје


Лидерот на сиријските опозициони вооружени бунтовници наредил запирање на сите напади врз владините сили за време на посетата на посматрачите од Арапската Лига. Тие треба да утврдат дали властите во Сирија го почитуваат договорот за смирување на ситуацијата во земјата.
XS
SM
MD
LG