Достапни линкови

Меѓу-етнички инцидент во јужен Киргистан


Голем инцидент избувнал во јужен Киргистан, во кој биле вмешани стотици етнички киргистанци и таџикистанци. Причината за инцидентот засега не е позната. Според локални веб портали, битката започнала меѓу млади, имало и повредени, а повеќе објекти биле запалени.
XS
SM
MD
LG