Достапни линкови

Шојбле: Еврото ќе опстане


Германскиот министер за финансии, Волфанг Шојбле, изрази убеденост дека европските политичари во 2012-та ќе успеат да го стабилизираат еврото и оти евро-зоната ќе опстане. Во интервју за Ханделсблат, Шојбле сепак оценува дека во некои земји треба да бидат решени некои големи проблеми.
XS
SM
MD
LG