Достапни линкови

Воздушен напад на Израел врз Појасот Газа


Израел денеска извршил воздушен напад во Појасот Газа, при што бил убиен еден од лидерите на милитантите, за кого се верува дека организирал ракетни напади врз Израел. Израелската армија соопшти дека цел на нападот било засолниште на терористи.
XS
SM
MD
LG