Достапни линкови

Северна Кореја- нема промени во политиката со новото раководство


Северна Кореја објави дека промените во државното раководство нема да донесат промени во политиката на таа заемја. Северна Кореја го заврши 11 дневното тагување по лидерот Ким Јонг Ил по неговиот официјален погреб.Неговиот син Јонг Ун ќе биде лидер на водечката партија и на војската.Националната комисија за одбрана соопшти дека Јужна Кореја и останатите лидери во светот не треба да очекуваат промена на политиката на оваа земја.
XS
SM
MD
LG