Достапни линкови

Во Авганистан убиени десет полицајци


Десет авганистански полицајци биле убиени во јужната провинција Хелманд кога нивното возило наишло на мина поставена на патот. Агенциите прецизираат дека полицајците биле членови на единицата која била финансирана од Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG