Достапни линкови

Претседателот Иванов помилува затвореници за Нова година


Претседателот Ѓорге Иванов.
Претседателот Ѓорге Иванов помилува 41 осуденици по повод новогодишните празници. Од Кабинетот на претседателот информираат дека 12 се ослободуваат целосно, а 29 делумно од натамошно извршување на казната затвор.
XS
SM
MD
LG