Достапни линкови

Во Каиро продолжи судскиот процес против Мубарак


Egypt -- A TV grab shows former president Hosni Mubarak lying on a stretcher as he is wheeled into a courtroom in Cairo, 07Sep2011
Во Каиро денеска продолжи судскиот процес против поранешниот египетски претседател Хосни Мубарак.
Тој во судницата, по три месечна пауза поради здравствени причини, беше донесен со амбулантско возило.
Мубарак е обвинет за вмешаност во убиства на речиси 850 демонстранти за време на протестите во Фебруари кога беше симнат од власт.
XS
SM
MD
LG