Достапни линкови

Груевски се сретна со македонските дипломати


011
Премиерот Никола Груевски вчера се сретна со шефовите на македонските дипломатско-конзуларните претставништва во странство.
Во владиното соопштение по средбата е наведено дека биле разгледани дипломатските активности во 2011 и плановите за идната 2012 година. На средбата била констатирана потребата за воспоставувањето и имплементацијата на систем за креирање кадри кои ќе ја засилат дипломатската мрежа.
XS
SM
MD
LG