Достапни линкови

Аргентинската претседателка е болна од рак на грло


Аргентинските власти соопштија дека претседателката Кристина Фернандез има рак на грло и дека во јануари ќе биде оперирана. Владиниот претставник на прес конференцијата изјави дека ракот не се проширил многу.
XS
SM
MD
LG