Достапни линкови

Тројца војници на НАТО загинаа во Авганистан


НАТО соопшти дека тројца припадници на алијансата загинале во Авганистан при експлозија на бомба. Во соопштението на Алијансата е наведено дека инцидентот се случил во втоникот, но не се соопштени детали ниту националноста на војниците.
Во декември загинале 23 војници припадници на странските трупи, додека бројот на загинати во изминатава година изнесува 539, што е значително помалку од лани.
XS
SM
MD
LG