Достапни линкови

Добар прием на арапските набљудувачи во Сирија


Тенкови во Хомс на 26 декември 2011 година.
Шефот на набљудувачкиот тим на Арапската лига во Сирија, суданскиот генерал Мустафа Даби, изјави дека имале добра соработка од сите страни по првиот ден од посетата на немирниот град Хомс, кој е едно од жариштата на протестите против претседателот Башар ал-Асад. Набљудувачите денеска се сретнаа со гувернерот на Хомс. На интернет се појавија и видео-клипови на кој се гледа како демонстрантите во Хомс извикуваат „Сакаме меѓународна заштита“, пред арпските набљудувачи.
XS
SM
MD
LG