Достапни линкови

Путин: Опозицијата во Русија е неспособна


Рускиот премиер Владимир Путин денеска ги критикуваше обидите на опозицијата да ги поништат резултатите од парламентарните избори. За масовните опозиционерски протести во Москва на 24-ти овој месец, Путин оцени дека опозицијата нема единствена програма и оти не нуди никакви решенија. Путин исто така смета дека во опозицијата нема луѓе кои се способни да направат нешто конкретно.
XS
SM
MD
LG