Достапни линкови

Иран ќе го снабдува Авганистан со нафта


Иранските медиуми денеска јавија дека бил постигнат договор за снабдување на Авганистан со иранска нафта. Имено, вчера, авганистанскиот министер за трговија и индустрија Анвар Ул Хак и иранскиот заменик министер за нафта, Алиреза Зејгами постигнале договор Иран да го снабдува Авганистан со милиони тони нафта и бензин.
XS
SM
MD
LG