Достапни линкови

Времето денеска сончево со мала облачност


Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. По одделни котлини има утринска магла. Утринската температура се движи од минус 10 до минус три, а дневната ќе биде од два до осум степени.
Во Скопје ќе биде сончево со слаба утринска малга. Утринската температура се спушти до минус четири, а дневната ќе достигне до пет степени.
XS
SM
MD
LG