Достапни линкови

Кадровски освежувања во изборната комисија на Авганистан


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи.
Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи назначи три нови члена на Државната изборна комисија, тело кое во минатото беше мета на критики дека не успева да се избори со притисокот од владата. Изборната комисија е финансирана од меѓународни извори. Двајца од назначените се поранешни пратеници, а едниот е провинциски гувернер.
XS
SM
MD
LG