Достапни линкови

Раздор меѓу воената и цивилната власт во Пакистан?


Пакистанскиот премиер Јусуф Раза Гилани.
Пакистанскиот премиер Јусуф Раза Гилани ги негира наводите на медиумите дека планира да ги разреши моќните шефови на армијата и на разузнавањето. Пакистанските медиуми јавуваа дека има големи несогласувања меѓу воената и цивилната власт во земјата.
XS
SM
MD
LG