Достапни линкови

Чех се обидувал да прошверцува 247 животни во авион од Аргентина


Илустарација.
Чешки државјанин е уапсен во Аргентина додека се обидувал да се качи на авион за Мадрид со 247 живи животни, меѓу кои змии-отровници и загрозени видови влекачи, кои ги спакувал во куфер. Настанот се случил на аеродромот Езеиза во Буенос Аирес на 7 декември, но дури сега е обелоденет. Уапсениот Чех е обвинет за обид за шверц за што може да добие 10 години заатвор.
XS
SM
MD
LG