Достапни линкови

Гранатиран станбен дел на градот Хомс во Сирија


Архивска фотографија: Хомс.
Најмалку 20 луѓе биле убиени, кога сириските безбедносни сили гранатирале станбен дел градот Хомс, информираат сириски активисти. Насилствата се случуваат во очекување на доаѓањето на 150 набљудувачи од Арапската лига. Деветмина набљудувачи веќе пристигнаа во Дамаск да го подготват доаѓањето на сите нивни колеги.
XS
SM
MD
LG