Достапни линкови

Смена на врвот во руското воено разузнавање


Кремљ.
Сменет е шефот на военото разузнавање на Русија Александар Шлиактуров. На негово место е назначен генерал-мајор Игор Сергун. Властите соопштија дека причина за смената е тоа што Шлиактуров ги исполнил условите за пензија.
XS
SM
MD
LG