Достапни линкови

Уапсени 16 луѓе за трговија со дрога во Црна Гора


Илустрација: Запленет хероин.
Црногорската полиција соопшти дека уапсила 16 луѓе во заедничка акција за разбивање на меѓународен синџир на трговија со дрога. Слични операции беа спроведени и во Босна и Херцеговина и во Албанија. Полициите на Хрватска и на Србија учествувале во почетната фаза на акцијата.
XS
SM
MD
LG