Достапни линкови

Салех ќе патува на лекување во САД


Jеменскиот претседател во заминување Али Абдула Салех.
Американската влада ќе му овозможи на јеменскиот претседател во заминување Али Абдула Салех да дојде во САД заради „легитимен“ медицински третман. Висок неименуван претставник на администрацијата на претседателот Обама изјави дека кабинетот на Салех неодамна се обратил до американската амбасада во Јемен да ги инфомрира дека претседателот наскоро планира да ја напушти земјата и да дојде во САД заради специјалистичка здравствена нега. Не се соопштува кога Салех планира да патува во САД.
XS
SM
MD
LG