Достапни линкови

Напад врз НАТО силите во Авганситан


Лице облечено во униформа на авганистанската армија во саботата отворило оган врз НАТО војници во западниот дел на Авганистан. Во денешното соопштение на Алијансата се наведува дека притоа немало мртви меѓу сојузничките сили, туку дека неколкумина биле повредени, додаке напаѓачот бил убиен.
XS
SM
MD
LG