Достапни линкови

Божиќна трагедија во Тексас


Седум луѓе биле пронајдени застрелани во американската држава Тексас за време на Боќичните празници. Во стан во градот Грапвин биле пронајдени четири жени и тројца мажи, на возраст од 20 до 60 години. Тие били пронајдени во близина на божиќната елка. Полицијата претпоставува дека и убиецот е меѓу загинатите и дека најверојатно откако ги застрелал роднините се застрелал и себе си.
XS
SM
MD
LG