Достапни линкови

Ќерката на Рафсанџани на суд за „антирежимска пропаганда“


Фаезе Хашеми Рафсанџани, ќерка на поранешниот ирански претседател Акбар Хашеми Рафсанџани.
Ќерката на поранешниот ирански претседател Акбар Хашеми Рафсанџани е на суд под обвинение за антирежимска пропаганда. Денеска се одржа затворено сослушување. Таа беше уапсена, па ослободена, по протестите што избувнаа по претседателските избори во 2009 година.
XS
SM
MD
LG