Достапни линкови

Авганистански пратеник загина во самоубиствен бомбашки напад


Архивска фотографија: Експлозија во провинцијата Тахар на 28 мај 2011 година.
Најмалку 19 луѓе, меѓу кои и еден авганистански пратеник, загинаа во самоубиствен бомбашки напад во провинцијата Тахар во северен Авганистан. Повеќе од 40 луѓе се повредени во нападот. Претседателот Хамид Карзаи и американската амбасада во Авганистан го осудија нападот.
XS
SM
MD
LG