Достапни линкови

Стартува сезоната во НБА лигата


Илустрација.
Со пет натпревари кои се играат вечерва ќе стартува новата сезона во НБА лигата. Почетокот на сезоната доцни 55 дена поради несогласувањата меѓу сопствениците на клубовите и играчите за новиот колективен договор.

Заеднички јазик конечно беше најден и регуларниот дел ќе трае до 26 април 2012 година. Секоја екипа наместо 82 ќе одигра по 66 натпревари.

Титулата ја брани Далас Маверикс.
XS
SM
MD
LG