Достапни линкови

Инцко - кинеско - тајвански модел за Косово


Валентин Инцко
Вискиот Преставник на Меѓународната заедница во Босна и Херцеговина Валентин Инцко оцени дека кинеско – тајванскиот модел, без формално признавање, би бил можно решение за косовскиот проблем.
Тој изрази надеж дека на следниот самит на ЕУ, Србија ќе добие позитивни вести, и ја исклучи можноста Република Српска да се издвои од БиХ.
Тој ова го изјави во интервју за виенски Курир.
XS
SM
MD
LG