Достапни линкови

Честитки за католички Божик од државниот врв


Macedonia - President Gjorge Ivanov is delivering annual Parliament Address, Skopje, 15Dec2011
Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати честитка до сите христијански верници кои го прославуваат Божик според Грегоријанскиот Божик е време за мир во мислите и душата и за добри дела кога уште еднаш ги потврдуваме нашите искрени заложби за негување и почитување на верските различности и религиозните посебности како врвна вредност на нашето општество. Претходно и Претседателот на Собранието на Република Македонија, Трајко Вељаноски од името на пратениците и од негово лично име, на верниците од католичка вероисповест во Република Македонија им го честита раѓањето Христово-Божик.
XS
SM
MD
LG