Достапни линкови

Зоран Милановиќ ја презеде премиерската функција во Хрватска


Croatia -- Main opposition leader Zoran Milanovic reaises his hands after hearing preliminary results of parliamentary elections in Zagreb, 04Dec2011
Зоран Милановиќ и официјално влезе во премиерскиот кабинет во Загреб Таму имено беше извршено официјалното примопредавање на власта од досегашната премиерка Јадранка Косор.
Косор на новиот премиер синоќа му предаде два документа, извештаи за работата на владата и состојбата на јавните финансии.
- Ќе ни треба разбирањето на голем број луѓе, по примопредавањето изјави Милановиќ.
XS
SM
MD
LG